ISO 37001
Antikorrupciós irányítási rendszer
A korrupció aláássa a közintézmények működésébe vetett bizalmat, torzítja a piaci versenyt, növeli a közkiadásokat és csökkenti az állami bevételeket, valamint veszélyezteti a demokrácia működését. Az ellene való fellépés hiányában tartós, mélyreható, az emberek életét súlyosan terhelő gazdasági, illetve társadalmi károkat okoz.
Mi a korrupció?
A korrupció olyan társadalmi jelenség, amelyről mindenki hallott már élete folyamán. Mondhatjuk, hogy olyan negatív érzéseket keltő jelenség, amelynek csökkentése, háttérbe szorítása minden társadalom jól felfogott érdeke. A korrupció nem kezelhető egyszerűen csak bűncselekményként, mert következményei ennél jóval messzebbre mutatnak.
A korrupció:
- megingatja a piaci szereplők közintézményekbe vetett bizalmát,
- torzítja a piaci versenyt,
- és súlyos veszélyt jelent a társadalmak stabilitására.
A korrupció problémáját nem lehet csupán jogi eszközökkel kezelni. A szervezetek egyéni felelőssége, hogy a korrupció elleni harchoz megelőző jelleggel járuljanak hozzá. Legyenek példamutatóak és elkötelezettek az átláthatóság, a nyitottság és a megfelelés kultúrájának megteremtésében.
AZ ISO ennek érdekében alkotta meg irányítási rendszerszabvány formájában azt a kritériumrendszert, amelynek fő célja:
- támpontot és segítséget nyújtani egy a megvesztegetés ellen irányuló irányítási rendszer kialakításához, bevezetéséhez, működtetéséhez és folyamatos fejlesztéséhez.
- olyan módszereket adjon az alkalmazó kezébe, amelyek segítéségével a megvesztegetések okozta kockázatok felderíthetőek és minimalizálhatóak.
- erősíteni a bizalmat az alkalmazó szervezet iránt.
- csökkenteni a megvesztegetésből adódó károkat, költségeket és kockázatokat.
- keretet biztosítson az alkalmazó szervezet valamennyi munkatársának arra, hogy képes legyen kimutatni és megelőzni a korrupciós tevékenységeket, ezzel jelentős költségeket megtakarítva a szervezet számára.
AJÁNLATOT KÉREK
Érdekel az ISO 37001 tanúsítás
Az ISO 37001-es antikorrupciós irányítási rendszer kialakításának alapjául szolgáló szabvány struktúrája megegyezik a legnépszerűbb irányítási rendszerszabványokéval (High Level Structure), így bevezetése, vagy meglévő rendszerhez történő integrálása könnyen kivitelezhető.
A szabvány alkalmazható valamennyi jogrendben és tartalmaz nemzetközi jó gyakorlatokat is. Bevezetheti bármilyen méretű, tevékenységű szervezet, legyen az magán vagy közszféra szereplője.
Miért éri meg AKIR-t bevezetni és tanúsíttatni?
Mert a szervezet deklarálja, hogy minden tőle telhető intézkedést kidolgoz és bevezet a megvesztegetések elkerülése érdekében, ezzel is növelve a tulajdonosok, részvényesek, belső és külső érdekelt felek bizalmát.
Az ISO 37001 szerinti antikorrupciós irányítási rendszer külső független harmadik fél által történő tanúsítása megfelelő alapot biztosít korrupció megelőzésében, feltárásában, kezelésében és csökkentésében.
Hogyan segíthetünk?
A tanúsításról bővebben olvashat a tanúsítási kisokosban, amely megvásárlásával azonnali ajándékhoz juthat és partnereit is megajándékozhatja.
Amennyiben részletesen érdekli a szakmai folyamat, a Tanúsítási Szerződéses Feltételek minden apró lépésre kiterjedő választ adnak.A tanúsítvány megszerzésének főbb lépései:
- Tájékoztatás, konzultáció
- Regisztráció
- Kezdeti tanúsítás
- Okirat kiállítás
» Integrált irányítási rendszer
ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, ISO 37001
A CertUnion akkreditálási okiratai:
Akkreditálási okirat ISO 37001
Akkreditáció részletező okirat ISO 37001
